Πρόγραμμα φωτογραφίας

Φωτογραφία: Εβελίνα Μαθιουδάκη

Το πρόγραμμα φωτογραφίας λειτουργεί στο σχολείο μας και φέτος, με πολλά μέλη και με υπεύθυνους την Κυρία Χαρά Μαρκάκη και τον Κύριο Μανόλη Καρτσωνάκη. Με πολύ καλή διάθεση και υπομονή προσπαθούν να μάθουν την τέχνη της φωτογραφίας και το πώς να βγάζει ακόμη και ένας ερασιτέχνης καλές καλλιτεχνικές φωτογραφίες! Πιστεύω πως τα καταφέρνουν αρκετά καλά και με λίγη προσπάθεια από τους μικρούς φωτογράφους μπορούν να καταφέρουν τα πάντα!

Το πρόγραμμα λειτουργεί κάθε Τετάρτη και έχει πολλούς ενδιαφερόμενους οι οποίοι έχουν όρεξη για μάθημα φωτογραφίας! Μέχρι στιγμής έχει πραγματοποιηθεί μια εκδρομή στη Βασιλική του Αγίου Μάρκου όπου είδαμε την Έκθεση φωτογραφίας που στεγαζόταν εκείνες τις ημέρες.

Επίσης υπάρχει και ο διαγωνισμός φωτογραφίας στον οποίο μπορούν να πάρουν μέρος όλοι οι μαθητές του σχολείου μας ανεξαρτήτως εάν είναι μέλη του προγράμματος.

Μάνος Γιαλιτάκης β1