ΦΩΤΟ ΚΧΘ

1ο ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΚΥΝΗΓΙ ΧΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ

Την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου στα πλαίσια των τελευταίων ημερών της αποκριάς πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στο σχολείο μας το Κυνήγι Χαμένου Θησαυρού! Σε αυτό συμμετείχαν μαθητές της τρίτης λυκείου και των επτά ειδικοτήτων που διαθέτουμε. ….

ΦΩΤΟ ΚΧΘ

ΘΕΑΤΡΟΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Στις 24 Φεβρουαρίου το πρόγραμμα «χορός και θέατρο στην Ελλάδα του χθες και του σήμερα» σε συνεργασία με τον όμιλο μουσικής του σχολείου μας συμμετείχε σε δράση που αφορούσε δίωρη απασχόληση από θεατροπαιδαγωγούς στον χώρο ….

φωτο αρθρου υγειασ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΤΟΥ Β ΥΓΕΙΑΣ

Την τρίτη 21 Φεβρουαρίου το Β” Υγείας του σχολείου μας πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στο κέντρο υγείας Καλυβίων, αντίστοιχη με αυτήν που είχε πραγματοποιήσει μια εβδομάδα νωρίτερα η τρίτη τάξη. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν, καθώς ξεναγήθηκαν στους ….

φωτο αρθρου υγειασ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ

Η Γ” τάξη του τομέα υγείας του σχολείου μας, η οποία  θα αποκτήσει την ειδικότητα » Βοηθός Νοσηλευτή», επισκέφθηκε στις 14 Φεβρουαρίου 2023 το κέντρο υγείας Καλυβίων, μετά από  την ευγενική ανταπόκριση της προϊσταμένης του ….

τοξωτο 2 με τίτλο

ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΜΟΥΖΑΚΙ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Το πρόγραμμα που υλοποιείται στο σχολείο μας «χορός και θέατρο στην Ελλάδα του χθες και του σήμερα» πραγματοποίησε με επιτυχία πενθήμερη εκπαιδευτική εκδρομή στο Μουζάκι Καρδίτσας την περίοδο 25-29 Ιανουαρίου 2023.  Οι μαθητές που ….

φωτο επαγγελματος

ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ: ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ Ή ΨΥΧΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ;

ΕΠΙΛΟΓΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ: ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ Ή ΨΥΧΙΚΗ ΑΝΑΓΚΗ; Στο παρόν άρθρο θα ασχοληθούμε με τη σημασία του επαγγέλματος στη σύγχρονη κοινωνία, διερευνώντας παράλληλα τον τρόπο με τον οποίο οι νέοι επηρεάζονται από αυτό, καθώς και με ….

Φωτογραφία με Υπουργό

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΝΙΚΗΣ ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΤΥΠΟΥ & 1ου ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΗΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΝΙΚΗΣ ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΣΕ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ  ΠΡΟΤΥΠΟΥ  ΚΑΙ 1ου  ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΛΑΥΡΙΟΥ ΜΑΘΗΤΗΣ 1 -          Εγώ φέτος γράφτηκα σε ένα πρότυπο επαγγελματικό λύκειο. Ποια θα είναι τα οφέλη που θα έχω στο ….