Μια προσωπική εμπειρία κατά την πλοήγηση στο διαδίκτυο

Από την συντακτική ομάδα Παιχνίδια

Κατά την πλοήγησή μου σε διαδικτυακή σελίδα με παιχνίδια, καθώς έπαιζα ένα παιχνίδι, ένα μήνυμα βγήκε στην οθόνη του υπολογιστή μου. Ήταν ανώνυμο και μου πρότεινε να επισκεφτώ μια άλλη σελίδα με παιχνίδια, εξίσου καλή. Εγώ, από μεγάλη περιέργεια για την σελίδα αυτή, πάτησα στο link. Ωστόσο, τα παιχνίδια ήταν ωραία και απασχολήθηκα πολλή ώρα παίζοντας τα. Ένα μήνα αργότερα, ο υπολογιστής μου άρχισε να κολλάει! Δεν μπορούσε να μπει στο ίντερνετ, αν και η σύνδεση ήταν διαθέσιμη. Πήγα τον υπολογιστή μου στον ειδικό. Μετά από την διάγνωση του, μου ανακοίνωσε ότι ο υπολογιστής μου είχε κολλήσει 100 χιλιάδες μικροιούς! Σκέφτηκα πως αυτό οφείλεται σε εκείνη την σελίδα. Από τότε σταμάτησα να μπαίνω σε αυτήν. Και όντως αποδείχτηκε ότι τους είχε κολλήσει από την συγκεκριμένη σελίδα, καθώς από τότε σταμάτησε να κολλάει ιούς. Γι’αυτό τον λόγo δεν πρέπει να εμπιστευόμαστε κανέναν στο διαδίκτυο και για κανέναν λόγο!

2 σχόλια στο Μια προσωπική εμπειρία κατά την πλοήγηση στο διαδίκτυο

1. Ο/Η νικ λέει:

μασ διασκεδαζει τα βραδεια το περιοδικο σας μη σταματατε να ανεβαζεται και αλλα τευχη