Εισαγωγικό μήνυμα

imagesΈχει περάσει αρκετός καιρός από την τελευταία μας επικοινωνία. Κάπου πριν τα Χριστούγεννα σας αφήσαμε και επιστρέψαμε δυναμικά μετά από αυτό το μικρό διάλλειμά μας. Και είμαστε σίγουροι θα αναρωτιέστε τι έγινε στην σχολική ζωή όλο αυτό το διάστημα…..  Ε, λοιπόν θα σας πούμε. Μετά τα Χριστούγεννα, μετά τα μελομακάρονα, τους κουραμπιέδες, την ξεκούραση επιστρέψαμε στα συνηθισμένα μας καθήκοντα, στα ίδια θρανία, στις ίδιες αίθουσες. Όλο τον Ιανουάριο προσπαθούσαμε να επανέλθουμε στους παλιούς ρυθμούς, έχοντας να αντιμετωπίσουμε το κρύο και τα χιόνια. Και αφού επιτέλους να καταφέραμε, έρχεται ο Φεβρουάριος με τις απόκριες. Και πάλι από την αρχή. Κι έτσι γρήγορα ήρθε και ο Μάρτιος, ήρθε η άνοιξη, ήρθαν οι κάμπιες ήρθαν και οι αλλεργίες. Αυτόν τον μήνα πολλά και συνταρακτικά γεγονότα συνέβησαν στον σχολείο μας. Καταληψίες και επαναστάτες σαν να γίναμε και αναστατώσαμε τα νερά. Πέρασε όμως και αυτή η φουρτούνα και αρχίσαμε τις πρόβες για την παρέλαση και τον εορτασμό της εθνικής μας γιορτής. Αλλά ο άνθρωπος όσο ζει θέλει και περισσότερα. Έτσι κι εμείς προσμένουμε πλέον τις επόμενες διακοπές μας, τις διακοπές του Πάσχα. Αλλά με μεγαλύτερη ανυπομονησία τις καλοκαιρινές διακοπές και το τέλος αυτής της σχολικής χρονιάς. Ως τότε όμως είμαστε εδώ και συνεχίζουμε δυναμικά.

Η Συντακτική ομάδα