Τα νέα μας.

ΑΠΟ: ΚΟΛΥΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΒΡΕΤΤΟΣ - Δεκ• 17•15
Τα νέα μας.

Τα νέα του 50ου

Στις 06/10 το σχολείο μας επισκεύθηκε το Εθνικό Κλειστό Γυμναστήριο «Δημήτρης Τόφαλος» λόγω της Παγκόσμιας Ημέρας Αθλητισμο.

Στις 15/10 τι σχολείο μας πραγματοποίησε άσκηση σεισμού.

Την Παρασκευή 16/10 πραγματοποιήσαμε υγιεινό πρωινό με γάλα και δημητριακά για την Παγκόσμια Ημέρα Υγιεινής Διατροφής.

Στις 27/10 οι μαθητές της Δ  τάξης ετοίμασαν τη γιορτή για την 28η Οκτώβρη.

Στις 03/11 όλο το σχολείο επισκέφθηκε τις αθληρτικές εγκαταστάσεις «Δαβουρλής», όπου οι μαθητές έπαιξαν και διασκέδασαν.

Τη γιορτή του Πολυτεχνείου είχε αναλάβει η Ε τάξη και στις 16/11 παρουσίασαν τραγούδια και ποιήματα στους υπόλοιπους μαθητές.

Στις 24/11 όλες οι τάξεις του σχολείου μας επισκέφθηκαν τον ιερό ναό του  Αγ. Ανδρέα και έπειτα το Δημοτικό Θέατρο «Απόλλων», όπου παρακολούθησαν την παράσταση «ΜΟΜΟ».

Στις 8/12 το ΣΤ1 παρουσίασε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας το παιχνίδι « Η αυσίδα που δεν σπάει» και το ΣΤ2 το παιχνίδι «Zip-Zap-Boing», για την Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου στην Εκπαίδευση.

Συντάκτης: Χαριτίνη Σ.