Προτάσεις για ταινίες

cinema

της Μαρίας Μαλλιάκα

Twilight saga

Eίναι μια ρομαντική σειρά ταινιών φαντασίας, σε σκηνοθεσία Κάθριν Χάρντγουικ και βασισμένη στα βιβλία της Στέφανι Μέιερ. Οι βασικοί χαρακτήρες της  είναι η Μπέλα Σουάν και ο Έντουαρντ Κάλεν, που έπαιξαν η Κρίστεν Στιούαρτ και o Ρόμπερτ Πάτινσον, αντίστοιχα. Η υπόθεση επικεντρώνεται σε μία έφηβη και έναν βρυκόλακα που ερωτεύονται μέχρι θανάτου.

Πλοκή

Η δεκαεπτάχρονη Ιζαμπέλα Μαρί «Μπέλα» Σουάν μετακομίζει στο Φορκς, μία μικρή πόλη κοντά στην Ουάσινγκτον, μονίμως καλυμμένη με σύννεφα, για να ζήσει με τον πατέρα της, Τσάρλι, μετά τον γάμο της μητέρας της με έναν νεαρό αθλητή του  μπέιζπολ .Γρήγορα γίνεται αποδεκτή από πολλούς μαθητές στο νέο  της λύκειο αλλά ιντριγκάρεται από τα μυστηριώδη και υπεροπτικά αδέλφια Κάλεν. Η Μπέλα κάθεται δίπλα στον Έντουαρντ Κάλεν στη Βιολογια την πρώτη μέρα της στο σχολείο. Αυτός την ερωτεύεται με την πρωτη ματιά. ..

Το twilight  αποτελείται από  τις εξής ταινίες:

Νέα Σελήνη

Χαραυγή: Μέρος 1

Έκλειψη

Χαραυγή: Μέρος 2

Σας  τις προτείνουμε ανεπιφύλακτα …

twilight