Έλα κι άραξε μαζί μου

cat

του Γιάννη Ζήφου

Το  « άθλημα»  που κάνω κι εξασκούμαι  καθημερινά με πολλή αφοσίωση περίπου τέσσερις ώρες  την ημέρα όλη την εβδομάδα , εκτός  Πέμπτης που το κάνω 2, 5 ώρες , είναι  μαραθώνιος , μαραθώνιος τηλεόρασης , playstation και καθισιού. Είναι πολύ σημαντικό για μένα και το κάνω από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Επέλεξα αυτή την ασχολία  για 3 λόγους .Ο πρώτος είναι ότι  χαλαρώνω όταν το κάνω .Ένας άλλος λόγος είναι ότι μου δίνει  κάτι να κάνω τα απογεύματα που δεν έχω τίποτα να κάνω και τελευταίο , γιατί είναι ενδιαφέρον. Μου προσφέρει  κατά κάποιο τρόπο αυτοσυγκέντρωση και με συνδέει με τον κόσμο.

Πιστεύω ότι κάθε άνθρωπος μπορεί να το  κάνει  αλλά αν θέλετε  παρέα θα είμαι πάντα διαθέσιμος .Επικοινωνήστε μαζί μου  μέσω φυσικής επαφής  ή αν βαριέστε να έρθετε στο Α1 πάρτε με τηλέφωνο στο 694 …….και πείτε  μου αν θέλετε να φέρω και πατατάκια .

cocoon