Άκου τι είπαν

από τις  Σμαράγδα Παπουτσά  και Δώρα Μυλοχαράκτη

Γκάλοπ νο:1

τελοσ

Οι μαθήτριες του 4ου γυμνασίου Ρόδου, Σμαράγδα Παπουτσά και Δώρα Μυλοχαράκτη, συνεχίζουν με το επόμενο gallop με την ερώτηση «Ποιο είναι το αγαπημένο σας φρούτο;». Ρωτώντας 50 μαθητές διαπίστωσαν ότι το μεγαλύτερο ποσοστό του σχολείου έχει πιο πολύ αδυναμία στις φράουλες. Αυτό γιατί, από ό,τι τους είπαν, είναι γλυκιές, δροσερές, ζουμερές και πιο εύκολες να τις παρουσιάσουν στο πιάτο τους!

Γκάλοπ νο:2

gggg

Ένα ακόμα gallop έρχεται από τις μαθήτριες Δώρα Μυλοχαράκτη και Σμαράγδα Παπουτσά με το ερώτημα «Όταν πηγαίνετε για ψώνια σε μαγαζιά ενδυμασίας, τι έχετε στο νου σας για να αγοράσετε πρώτο;». Φυσικά το αποτέλεσμα ήταν  αυτό που περιμέναμε. Τα περισσότερα παιδιά ψήφισαν μπλούζες. Αυτό γιατί, από ό,τι μας είπαν και από ό,τι συμπεράναμε, οι μπλούζες είναι οικονομικές και φοριούνται και πιο πολύ!