ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

summerstars

Σε αυτό το τεύχος

Τα  STARακια  ,

Αποχαιρετούν αυτή  τη σχολική χρονιά  και ετοιμάζονται να υποδεχτούν το καλοκαίρι .

Με χαρά σας  παρουσιάζουμε  ένα μικρό αφιέρωμα στις σχολικές δραστηριότητες που υλοποίηθηκαν  στο σχολείο μας   κατά τη διάρκεια της χρονιάς .

Μέσα από τις σελίδες μας  θα προσπαθήσουμε να σας δώσουμε μια μικρή γεύση  από όσα    με κόπο αλλά και  αγάπη , έμπνευση και ενθουσιασμό οι μαθητές  του Καζουλλείου  με την βοήθεια  των εκπαιδευτικών δημιούργησαν.

Οι γνώριμες στήλες μας δίνουν το παρόν , φορώντας τα «καλοκαιρινά» τους  : Καλοκαιρινά τραγούδια , ταινίες , βιβλιοπροτάσεις  , συνταγές για  λαχταριστά γλυκά ψυγείου ,  μόδα για την παραλία –και όχι μόνο ,  το κόμικ μας , ένα τεστ «άγχους» και άλλα πολλά και ενδιαφέροντα  ,όπως :

Τι έγινε όταν τα STARακια επισκέφτηκαν τη Ροδιακή : Η επίσκεψη της ομάδας μας  στην εφημερίδα μέσα από τη ….διεισδυτική ματιά συνεργάτιδας  μας .

Και ένας  μικρός   ,  γλυκός  αποχαιρετισμός στο σχολείο  με χιούμορ , ειλικρίνεια αλλά και συγκίνηση .

Καλή Ανάγνωση !