ΓΚΑΛΟΠ

γαλοπ

Από τις Δώρα Μυλοχαράκτη και  Σμαράγδα Παπουτσά

Θέσαμε σε 50 μαθητές του σχολείου μας τα παρακάτω ερωτήματα :

-Ποια τηλεοπτική εκπομπή σας αρέσει πιο πολύ , η Μοντέρνα Οικογένεια ή το Μάνα Χ Ουρανού ;

-Ποιο  άθλημα προτιμάτε , μπάσκετ ή ποδόσφαιρο ;

Δείτε ποιες  είναι οι προτιμήσεις των μαθητών του 4ου Γυμνασίου Ρόδου

Μοντέρνα Οικογένεια   vs     Μάνα Χ Ουρανού

32 %                                                          68 %

Η πλειοψηφία των μαθητών πιστεύει πώς η τηλεοπτική σειρά Μάνα χ ουρανού είναι πιο ενδιαφέρουσα από την σειρά Μοντέρνα Οικογένεια , διότι είναι μια καινούργια σειρά και έχει περισσότερη τηλεθέαση λόγω του χιουμοριστικού σεναρίου της .Επίσης πολλά παιδιά δήλωσαν πως η συγκεκριμένη σειρά είναι λες και έχει μπει στην ζωή τους. Τέλος συμπεραίνουμε πως οι περισσότεροι μαθητές του 4ου Γυμνασίου Ρόδου προτιμούν το Μάνα Χ Ουρανού!

Μπάσκετ   vs   Ποδόσφαιρο

44%                                   56 %

Από τα ποσοστά  καταλαβαίνουμε όλοι   ότι υπήρχε μεγάλος ανταγωνισμός σε αυτό το ερώτημα . Πολλά παιδιά απ’ το σχολείο και κυρίως τα αγόρια ασχολούνται με το μπάσκετ και το ποδόσφαιρο αλλά η πλειοψηφία έδειξε πως το μεγαλύτερο μέρος ασχολείται  με το ποδόσφαιρο.