ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ

χρσταρ

Σε αυτό το τεύχος

Μέλη της συντακτικής ομάδας του περιοδικού μας εξασφάλισαν μια ενδιαφέρουσα συνέντευξη με τον αρχηγό της  ποδοσφαιρικής  ομάδας της Ρόδου κο   Σταμάτη Καντιμοίρη   και  τον προπονητή κο Δημήτρη Γκάιδα .

Θα μάθετε επίσης ποια  η σχέση των μαθητών του σχολείου μας με τα αθλήματα .

Ένα χριστουγεννιάτικο αφιέρωμα δε θα μπορούσε να λείπει από τις σελίδες  μας :περιλαμβάνει πολλά και ενδιαφέροντα  ,   ιδέες για δώρα και διασκέδαση τις γιορτές  , μέχρι έθιμα από όλο τον κόσμο και  μικρές χριστουγεννιάτικες ιστορίες γραμμένες από μαθητές του σχολείου μας .  Οι γνώριμες στήλες μας  βάζουν τα γιορτινά τους : συνταγές , κινηματογράφος , κρυπτόλεξα , κατασκευές,  γελοιογραφία -όλα προσαρμοσμένα στο πνεύμα των Χριστουγέννων.

Στις σελίδες μας θα βρείτε ακόμη φωτορεπορτάζ από δράσεις του σχολείου μας , πολλά και ενδιαφέροντα άρθρα ποικίλης θεματολογίας αλλά  και ανατριχιαστικούς γρίφους μυστηρίου για δυνατούς λύτες …

Καλή Ανάγνωση και Καλές Γιορτές !