Λευκός-αστήρ Σκουροχωρίου- Δάφνη Ανδραβίδας

»Μάχη» για την πρωτιά

06 Νοε. 2017

Στις 4 Νοεμβρίου η Δάφνη πέτυχε την σημαντικότερη ίσως νίκη αφού της χάρισε την πρώτη θέση στον όμιλο. Η αναμέτρηση αυτή ενάντια στο Σκουροχώρι φαίνεται να ήταν η δυσκολότερη εώς τώρα αφού χάρη σ΄αυτήν η Δάφνη κατέκτησε την πρώτη θέση. Ο αγώνας διεξάχθηκε στο γήπεδο του Σκουροχωρίου. Το ματς ήταν πραγματικά φοβερό αφού δεν είχε να ζηλέψει τίποτα απο τα παιχνίδια της Α1 κατηγορίας. Η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε στο 16′ με μια πολύ καλή φάση, όμως η Δάφνη απάντησε με γκολ 8′ αργότερα με τον Καλογερόπουλο απο φάουλ έξω από την περιοχή. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου το Σκουροχώρι κέρδισε πέναλντι και είχε την ευκαιρία να πετύχει δεύτερο γκολ αλλά ο τερματοφύλακας της Δάφνης, Ζύγουρας απέκρουσε το σουτ και το σκορ παρέμεινε στο 1-1. Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ και από τις δύο ομάδες και στις καθυστερήσεις ο Βάσσος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας της αντίπαλης ομάδας και χάρισε  την νίκη στην ομάδα του με ένα φοβερό γκολ.