Όλος ο κόσμος μια αρένα (WWE)

zsOyJO_c

To WWE (World Wrestling Entertainment) είναι η μεγαλύτερη εταιρία πάλης άλλα και ψυχαγωγίας στο κόσμο! Με ύπαρξη από τα 50′s, το wwe έχει μεγαλώσει γενιές και γενιές! Ίσως να έχετε ακουστά τα ονόματα Hulk Hogan, John Cena, The Undertaker και Dwayne The Rock Johnson! Τώρα ξέρετε ποια είναι η δουλειά τους! Όμως ποια είναι η αλήθεια πίσω από το pro-wrestling; Κάποιος που δεν έχει ασχοληθεί θα πει ότι πρόκειται για  μια οφθαλμαπάτη και ένα ψέμα. Η αλήθεια είναι ότι το pro-wrestling είναι σκηνοθετημένο αλλά όχι ψεύτικο!! Σκηνοθετημένο με την έννοια ότι οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι, οι κόντρες είναι προγραμματισμένες, για αυτό το λόγο ανήκει στο τομέα της ψυχαγωγίας. Το pro-wrestling δεν ψεύτικο στον πρακτικό τομέα, καθώς οι παλαιστές αφιερώνουν πολύ χρόνο στην εκπαίδευση τους και στο σώμα τους, οι τραυματισμοί δεν είναι ψεύτικοι…οι αγώνες δεν είναι ψεύτικοι. Όταν πέφτουν πάνω σου  αλλά άτομα ή σε χτυπούν με καρέκλες, όταν πέφτεις πάνω σε σκάλες ή σε τρυπάνε πινέζες, δεν μπορείς να πεις ότι η επαγγελματική πάλη είναι ψεύτικη. Γιατί δεν δίνετε λοιπόν μια ευκαιρία στο WWE; Αν είστε και εσείς από αυτούς που θέλουν κάτι παραπάνω στην ψυχαγωγία τους, κάτι το υπερβολικό, τότε το WWE είναι για εσάς!!!

Μην ξεχάσετε να τσεκάρετε το WWE !!!

Για το περιοδικό μας, B. Παπαγεωργίου