Η καταπληκτική νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν

Η καταπληκτική νίκη της  Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί Σεν Ζερμέν συνεχίζει δυναμικά με 6 σερί νίκες .Στο χτεσινό αγώνα επικράτησε με 1-6 επί τις Ρεν .Το σκορ άνοιξε στο 9 με μια σέντρα που έγινε από το κέντρο προς τον Εμπαπέ και με ένα σουτ με το αριστερό άνοιξε το σκορ μετά από 8 λεπτά με μια προσπάθεια από δεξιά ο Di Maria κόβει στη περιοχή και ο Νεϊμάρ με ένα σουτ έκανε το 0-2 όμως δεν ήταν το τέλος αυτό γιατί μετά από  6 λεπτά ο Di Maria έκανε το 0-3 και πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μετά απο μια αποτυχημενη επίθεση της Ρεν ο  Νεϊμάρ έκανε το 0-4 και ήταν η λήξη του πρώτου μέρους .Στο δεύτερο μέρος η Ρεν άρχισε να πιέζει πιο πολύ με σκοπό να πάρουν πεναλντι και να γίνει το 1-4 στο 66 από τον Βenjamin όμως η Παρι σαν Ζερμε και έτσι στο 74 ο Di Maria κάνει το 1-5 και 2 λεπτό μετά ο Εμπάπε κάνει το τελικό 1-6