Ο ΘΕΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ… ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ (GOD OF WAR)

gow-og-image-660x400

Η Sony Intractive Entertainment ανακοίνωσε την κυκλοφορία του νέου sequel του γνωστού βίντεο-παιχνιδιού, God of War, στις 20 Απριλίου του 2018 το οποίο προορίζεται για το Playstation 4. Το παιχνίδι θα αποτελέσει τη συνέχεια της ιστορίας του Kratos μόνο που αυτή τη φορά έχει στο πλευρό του τον γιο του Atreus. Η ιστορία περνάει από την Ελληνική μυθολογία στη Νορβηγική που οδηγεί τον Kratos να έρθει αντιμέτωπος με άγνωστα και μυστηριώδη πλάσματα. Έτσι καλείται να χτίσει μια σχέση μέντορα-μαθητή με τον γιο του.

Το καλύτερο κομμάτι όμως είναι η μεταγλωττισμένο στα ελληνικά!!! Είναι η δεύτερη φορά που συμβαίνει αυτό και η φωνή του Kratos αποδίδεται από τον Κωνσταντίνο Σεραφειμίδη. Πέρα από την μεταγλώττιση όμως, το παιχνίδι περιέχει την επιλογή για ελληνικούς υπότιτλους!!!

Η αναμονή είναι μεγάλη…………………

Για το περιοδικο μας, Π.Τσανακαλιώτη και Β.ΠαπαγεωργίουGoW-GI-Feb-2017-Cover_01-04-18