Αιώνιο ντέρμπι απ’τα παλιά στο Καραϊσκάκης!

αρχείο λήψης

Ο Ολυμπιακός υποδέχτηκε τον Παναθηναϊκό στο χθεσινό ντέρμπι. Η ατμόσφαιρα ήταν αποπνικτική στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης,μιας και οι οπαδοί του Ολυμπιακού χρησιμοποίησαν καπνογόνα. Έτσι ο διαιτητής καθυστέρησε την έναρξη του παιχνιδιού. Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το ματς πιο δυναμικά κάνοντας αρκετές μα όχι κλασικές ευκαιρίες. Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου χάνοντας κάποιες ευκαιρίες. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον συγκλονιστικό τραυματισμό του Διούδη ο οποίος μεταφέρθηκε με φορείο έξω από τον αγωνιστικό χώρο. Ο Κάτσε πέτυχε ένα εκπληκτικό τέρμα έξω από την μεγάλη περιοχή στοχεύοντας το αριστερό γάμα του Ολυμπιακού. Στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός πέτυχε την ισοφάριση έπειτα από πολλές ευκαιρίες. Το τελικό σκορ αναδείχθηκε σε 1-1.

Πανταζής Νικόλαος, Πανταζής Λεωνίδας,Ταρνάρας Γιώργος και Σταθόπουλος Μάριος.

Ένα σχόλιο στο Αιώνιο ντέρμπι απ’τα παλιά στο Καραϊσκάκης!