Η αίθουσά μου (Β1)

Η αίθουσά μου βρίσκεται στο 9ο Δημοτικό σχολείο Ν. Ιωνίας. Το σχολείο έχει 2 κτίρια. Η τάξη μου είναι στο πέτρινο κτίριο.

Η αίθουσά μου βρίσκεται στον δεύτερο όροφο, τελευταία πόρτα δεξιά. Δεξιά από την πόρτα, έχουμε κρεμάσει ζωγραφιές με τα ονόματά μας, την ελληνική αλφαβήτα, το ημερολόγιο και το πρόγραμμα της τάξης. Μέσα στην αίθουσα υπάρχουν θρανία που είναι τοποθετημένα σε σχήμα Πι. Στη μέση είναι και η έδρα της δασκάλας μου. Στο πίσω μέρος της τάξης υπάρχουν μία ντουλάπα και μία βιβλιοθήκη. Ανάμεσά τους υπάρχουν πολλές ζωγραφιές για τους μήνες και τις μέρες της εβδομάδας. Πάνω υπάρχουν τα φυτά και δύο μεγάλοι ανεμιστήρες.

Η αίθουσά μου είναι πολύ ωραία και νιώθω πολύ χαρούμενος που κάνω μάθημα μέσα σ’ αυτή.