΄Ενα μάθημα «έκπληξη» !

240_F_96616909_s4xWCEdyFKRIyxVXOYf7xuQIJdqWCsVv

Οι βιωματικές δράσεις ήταν το μάθημα- έκπληξη- για εμένα!  Περιλάμβανε κοινωνικές συζητήσεις και δραστηριότητες που βρίσκονταν σε ένα διαφορετικό πλαίσιο εκπαίδευσης από το συνηθισμένο! Εμπεριείχε περισσότερη διασκέδαση,χαλάρωση και αυθορμητισμό από την πλευρά των μαθητών αλλά και της καθηγήτριας! Μέσα από αυτό γνώρισα καλύτερα τους συμμαθητές μου αλλά κυρίως τον εαυτό μου!

Η δραστηριότητα που μου είχε κάνει περισσότερη εντύπωση ήταν αυτή που κατά τη διάρκεια της όλοι οι μαθήτες τριγυρίζαμε στην τάξη και γράφαμε τυχαία στα χαρτάκια που βρίσκονταν στις πλάτες των συμμαθητών μας ,ένα θετικό επίθετο που πιστεύαμε ότι τους χαρακτηρίζε(χωρίς οι ίδιοι να ξέρουν εκείνη την στιγμή τι γράφαμε)!
Στο τέλος διαβάσαμε όλοι τα χαρτάκια μας και ανακαλύψαμε τι πίστευαν  οι άλλοι για μας!
Το μάθημα των Βιωματικών Δράσεων μου άρεσε πολύ και ανυπομονώ να το παρακολουθήσω και του χρόνου!  :) <3
Εύη Ζ. (Α1)