Αγώνες Ρητορικής στην Αγγλική γλώσσα για πρώτη φορά στο σχολείο μας!

Εικόνα1

32384096_2165336370363231_1326676854697885696_n (1)Το Σάββατο 12 Μαΐου οργανώθηκαν στο σχολείο μας οι 1οι Αγώνες Ρητορικής στα Αγγλικά, με συμμετοχή 16 ομάδων από δημόσια και ιδιωτικά σχολεία της Κεντρικής Μακεδονίας. Η διοργάνωση στέφθηκε από απόλυτη επιτυχία, κατά κοινή ομολογία όλων των συμμετεχόντων. Τίποτα, όμως, δεν θα είχε γίνει αν δεν υπήρχαν οι άξιες καθηγήτριες των Αγγλικών (Aspa Karasouli Chrysa Nenou), οι εκλεκτοί καθηγητές του σχολείου μας (Tsamourikat Tsamourikat Dimitra Gravani Katerina Goloi Lina Domouhtsidou Μπέττυ Σουμελίδου Theopi Lagou Ελένη Μακρίδου), που συμμετείχαν και με απόλυτη προθυμία συνέβαλαν στο οργανωτικό αλλά και το πρακτικό κομμάτι, ο πάντα υποστηρικτικός Διευθυντής μας (Κωνσταντίνος Παπαδάκης), που συνέβαλε στη διοργάνωση όχι μόνο υποστηρικτικά αλλά και έμπρακτα, και οι υπέροχοι εθελοντές μας (Αναστασία ΔουμπάρατζηΓιωτα Τσιγαρα Δήμητρα Παρασκευοπούλου Σελήνη Ανθοπούλου Μαρία Αξιοπούλου (Μαρια Αξιουπουλου) Μαυρίδης Μόσχος Μαρκος Λαζαριδης (Markos Lazaridis) Πελαγία Χούλη Κατερίνα Τουμανίδου Ρωξάνη Παράσχου Μαρία Καφετζή Σοφι Μουρ), που εκτός από την πολύτιμη πρακτική βοήθεια έδωσαν καταπληκτικό παλμό στη διοργάνωση! Σας ευχαριστώ όλους βαθύτατα!!

Μωυσιάδης Λάζαρος

SAMPLE TOPICS

1. In modern society men and women have equal career opportunities
  2. Young people have become overly dependent on technology
  3. Bullying should be punished
  4. Shopping online is convenient, affordable and risk free
  5. All schools should teach Arts and Music to their students

Φωτογραφία του Lazaros Moisiades.