ΣΥΝΑΝΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΓΛΥΚΟΜΑΓΕΙΑ…

glykomagia

Οι μαθητές του τμήματος Α2 του ΓΕΛ Διαπολιτισμικης Εκπ/σης Ευοσμου ειχαν την ευκαιρια να γνωρισουν απο κοντα την «Γλυκομαγεία» την Πέμπτη 26.3.15

Ο δημοσιογραφος Δάνος Δανιηλιδης που ασχολειται κυριως με το ταξιδιωτικο ρεπορταζ και η συζυγος του Μαγια, ως ιδιοκτητες πια του καστανεωνα της Γλυκομαγείας στο ορος Παικο του νομου Κιλκις βρέθηκαν ως καλεσμένοι στο σχολείο μας με σκοπο να δωσουν με λεξεις και εικονες χρησιμα ερεθισματα απο τον κοσμο της ταξιδιωτικης δημοσιογραφιας και του αγροτουρισμου. Οι δραστήριοι μαθητές της Α’ Λυκείου, η φιλόλογος κ.Ευαγγελία Σείρα και η υπευθυνη καθηγητρια της ερευνητικης εργασιας κ.Ασπα Καρασουλη θα θέλαμε να ευχαριστησουμε την υπεύθυνη του τμηματος των Περιβαλλοντικών θεμάτων της Διεύθυνσης Δυτικής Θεσ/νίκης κ.Δ. Μιχελάκη για την υποστήριξη που μας πρόσφερε ώστε να οργανωθεί αυτή η συνάντηση.