Βράβευση των μαθητών του Γυμνασίου μας που διακρίθηκαν στους Διαγωνισμούς Μαθηματικών Θαλής και Ευκλείδης 2014-2015.

Καταγραφή

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία με το Παράρτημα της Κεντρικής Μακεδονίας, οργάνωσε με απόλυτη επιτυχία για µία ακόμη σχολική χρονιά (2014-2015) Διαγωνισμούς Μαθηματικών για μαθητές Β΄ και Γ΄ τάξης Γυμνασίου και  Α΄, Β΄ και  Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου και ΕΠΑ.Λ. Κατόπιν αυτού, η Ε.Μ.Ε. θα προβεί σε βράβευση των μαθητών που ανήκουν σε σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Κεντρικής Μακεδονίας και διακρίθηκαν στους Διαγωνισμούς Θαλής και Ευκλείδης 2014-2015. Η τελετή θα γίνει στο μεγάλο αμφιθέατρο της Σχολής Θετικών του Α.Π.Θ. «Μ. Εμπειρίκος» την Κυριακή 11 Οκτωβρίου και ώρα 12.00 π.μ.

Οι μαθητές του σχολείου μας που θα βραβευτούν είναι οι εξής :

Η Συρά Σοφία  που έλαβε 3οΒραβείο (Β΄Γυμνασίου)

Ο Πεντίδης Βασίλειος που έλαβε έπαινο (Β΄Γυμνασίου)

Η Τσίτση Μαριάνθη που έλαβε έπαινο (Β΄Γυμνασίου)