Χριστουγεννιάτικο Φιλανθρωπικό Παζάρι στο Σχολείο μας

pazari_800

Τα Χριστούγεννα, μία από τις μεγαλύτερες γιορτές της χριστιανοσύνης, πλησιάζουν και η Ομάδα «Δράση για τον συνάνθρωπο» δραστηριοποιείται για μία ακόμη φορά,  διοργανώνοντας Φιλανθρωπικό Παζάρι στο σχολείο μας.

Οι προετοιμασίες για τη διοργάνωση  του Παζαριού ξεκίνησαν με πολύ κέφι και μεγάλη διάθεση προσφοράς στον πάσχοντα συνάνθρωπο. Γιορτινές πρωτότυπες κατασκευές, χριστουγεννιάτικα είδη και στολίδια, δώρα για μικρούς και μεγάλους, που δημιούργησαν οι μαθητές της Ομάδας «Δράση για τον συνάνθρωπο», αποτελούν προτάσεις   αγοράς  εν όψει Χριστουγέννων.

Το Παζάρι θα λειτουργήσει τις  εξής ημέρες :

Τετάρτη 17/12 – Παρασκευή 19/12

Δευτέρα 21/12 – Τρίτη22/12

κατά τις ώρες 09:00΄π.μ.-13:30΄μ.μ.

Τα έσοδά του, όπως κάθε χρόνο,  θα διατεθούν σε οικογένειες μαθητών του σχολείου μας που αντιμετωπίζουν οικονομικό πρόβλημα και σε άλλες φιλανθρωπικές δράσεις.