Οι μαθητές στη σκηνή!

Καταγραφή7

Θεατρικό δρώμενο παρουσιάστηκε από τη θεατρική ομάδα του 1ου Γυμνασίου Ευόσμου στο πλαίσιο του Περιβαλλοντικού Προγράμματος «Βουνά: Λαϊκές δοξασίες, μύθοι και παραδόσεις» υπό την εποπτεία των εκπαιδευτικών Ταουκτσή Διαλεχτής, Λιόρα Θεολογίας και Παρασκευαΐδου Ελένης.   Οι μαθητές  που συμμετείχαν στην παράσταση εργάστηκαν  με ιδιαίτερο κέφι  και  τους αξίζουν συγχαρητήρια.

Καταγραφή4

Καταγραφή6

Καταγραφή5

Το δρώμενο παρουσιάστηκε στο πλαίσιο των πολιτιστικών εκδηλώσεων του  σχολείου μας που πραγματοποιήθηκαν στην κατακόμβη του Ιερού Ναού του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου στις 10 Μαΐου.  Στην ίδια εκδήλωση  παρουσίασαν τη δουλειά τους και οι μαθητές που είχαν βραβευτεί στους διαγωνισμούς ποίησης και εκφραστικής ανάγνωσης από τον Δήμο Κορδελιού- Ευόσμου στο πλαίσιο του Φεστιβάλ  Παιδείας.  ‘Ήταν όμορφες και ευχάριστες στιγμές για όλους όσοι παρακολούθησαν τις δραστηριότητες!

Καταγραφή2

Καταγραφή