Ταξιδέψτε στον κόσμο των Μαθηματικών!

125

Όμιλος Μαθηματικών θα συσταθεί  και τη φετινή χρονιά στο Γυμνάσιό μας από τη μαθηματικό κ. Παπανικολάου Αναστασία, που στόχο έχει να ταξιδέψει τους μαθητές στον μαγικό κόσμο των μαθηματικών!

Ειδικότερα, ο   Όμιλος απευθύνεται σε μαθητές της Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου όχι μόνο του 1ου Γυμνασίου Ευόσμου αλλά και σε μαθητές άλλων Γυμνασίων  που αγαπούν τα Μαθηματικά και σκοπό έχει να τους προετοιμάσει για τους Μαθηματικούς Διαγωνισμούς της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.), Θαλής, Ευκλείδης, Αρχιμήδης.  Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται από την κ. Παπανικολάου Αναστασία στον χώρο του σχολείου κάθε Τρίτη  στις 13 : 15΄ – 14:45΄μ.μ.  για τη Β΄ Γυμνασίου και κάθε Πέμπτη στις 13:15΄- 14:45΄μ.μ. για τη Γ΄ Γυμνασίου.

eme