Τραγωδία στον Εύοσμο: Τέσσερις μαθητές νεκροί, ένας δίνει μάχη για τη ζωή

JMU66hbo3M9Ii9RPmCmB

Ένα ακόμη τροχαίο δυστύχημα συγκλονίζει το πανελλήνιο και ιδίως τον Εύοσμο, καθώς στις 28/03/2017 20 λεπτά πριν τις 4 τα ξημερώματα στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης  τέσσερις νέοι άνθρωποι, όλοι μαθητές ΕΠΑΛ, έχασαν τη ζωή τους στην άσφαλτο.

Το πολύνεκρο τροχαίο σημειώθηκε στη συμβολή των οδών Αναγεννήσεως και προέκτασης Σμύρνης, πάνω από την περιφερειακή οδό της Θεσσαλονίκης, όταν το όχημα  που οδηγούσε ένας 17χρονος, και στο οποίο επέβαιναν άλλα τέσσερα άτομα, βγήκε εκτός πορείας και έπεσε πάνω σε τοίχο και στη συνέχεια σε περίφραξη.

Οι τέσσερις από τους πέντε επιβάτες   στο μοιραίο αυτοκίνητο έχασαν τη ζωή τους  ακαριαία, ενώ  ένας από αυτούς δίνει μάχη, για να κρατηθεί στη ζωή στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου ΑΧΕΠΑ.

Διενεργείται έρευνα για την εξακρίβωση των αιτίων που οδήγησαν στο πολύνεκρο τροχαίο.

Γεωργιάδου Αγάπη, Γιάνναρου Ελευθερία, μαθήτριες της Β΄ Τάξης