22ο Φεστιβάλ Παιδείας του Δήμου Κορδελιού- Ευόσμου

festibal 2

Πολλοί  και ενδιαφέροντες διαγωνισμοί διεξήχθησαν και φέτος στο πλαίσιο του 22ου Φεστιβάλ Παιδείας του Δήμου Κορδελιού- Ευόσμου. Το 1ο Γυμνάσιο πήρε μέρος σε κάποιους από αυτούς με σημαντικές διακρίσεις.

Στον διαγωνισμό ποίησης τέσσερις μαθητές μας πήγαν στον τελικό και εκεί κατέκτησαν  διακρίσεις και επαίνους: Παναγιωτίδης  Παναγιώτης, Κάκαλη Κλεοπάτρα, Παπαγιαννοπούλου  Ελισάβετ, Χαρατσίδου Μαριάννα.

Στον διαγωνισμό εκφραστικής ανάγνωσης  και οι τρεις μαθητές μας που συμμετείχαν προκρίθηκαν στον τελικό. Εκεί κέρδισαν τον 1ο (Νικολαϊδου Μαρία), 2ο (Τοκμακίδης Γιώργος) και 3ο έπαινο (Αιγίδου Θεοδώρα).

Στον διαγωνισμό φωτογραφίας η μαθήτριά μας Ρουμελιώτη Νικολέτα πήρε την 1η θέση.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές που συμμετείχαν και ιδιαίτερα σε κείνους που διακρίθηκαν. Σημαντική αρωγός, συντονίστρια και εμψυχωτής η Διευθύντρια Βλάχου Παναγιώτα, ενώ υπεύθυνες καθηγήτριες ήταν οι:  Λιόρα Θεολογία, Παρασκευαΐδου Ελένη και Ταουκτσή Διαλεχτή.

festibal1