Πρώτο κουδούνι και αγιασμός

IMG_1058To Γυμνάσιό μας σήμερα Τρίτη 11/09/2018 άνοιξε και υποδέχτηκε τους μαθητές του. Το πρώτο κουδούνι του σχολείου μας χτύπησε στις 09:00΄π.μ. και ο καθιερωμένος αγιασμός τελέστηκε από τον πατέρα Γεώργιο Μίλκα παρουσία εκπροσώπων του Δήμου Κορδελιού – Ευόσμου, εκπαιδευτικών, εκπροσώπων του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και φυσικά μαθητών.

IMG_1057
Στους μαθητές μεταφέρθηκαν το μήνυμα αλλά και οι ευχές του Μητροπολίτη Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως κ. Βαρνάβα και του Υπουργού Παιδείας Κ. Γαβρόγλου για τη νέα σχολική χρονιά. Τις ευχές τους για μια καλή και δημιουργική νέα σχολική χρονιά απεύθυναν στους μαθητές η Διευθύντρια του σχολείου, οι Εκπρόσωποι του Δήμου και ο Πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων.

IMG_20180911_092029