Η κατάκτηση της πέμπτης θέσης στο ακόντιο στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου από μαθήτρια του σχολείου μας

10245284_586905824749979_8284869613015183072_n

Η κατάκτηση της πέμπτης θέσης στο ακόντιο στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα  Στίβου  από μαθήτρια του σχολείου μας

Το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου Θεσσαλονίκης πραγματοποιήθηκε στις αρχές Μαΐου και το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων Α΄ και Παγκορασίδων Α΄ πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 17  Μαΐου 2014 στο Καυταντζόγλειο  Εθνικό Στάδιο.

Στο Πρωτάθλημα συμμετείχε και ο αθλητικός σύλλογος ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου και αρκετοί αθλητές του κατέλαβαν καλές θέσεις σε αυτό. Η μαθήτρια του σχολείου μας και αθλήτρια του συλλόγου ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου, Νικολαΐδου Λαμπρινή, αγωνίστηκε στο ακόντιο και στη σφαίρα.  Στο ακόντιο  κατέλαβε την πέμπτη θέση και στη σφαίρα κατέλαβε τη δέκατη τέταρτη θέση στην κατηγορία των Παγκορασίδων Α΄.

Της ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!

Πανάγου Αντωνία, μαθήτρια της Β΄Τάξης