Ενημέρωση των κηδεμόνων των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας .

κηδεμονες

Ενημέρωση των κηδεμόνων των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη,  17  Σεπτεμβρίου, στις 18:00, στην Κατακόμβη του Ιερού Ναού του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.

Ο Διευθυντής του σχολείου, Καράκαρης Πασχάλης, παρουσίασε τον Κανονισμό του 1ου Γυμνασίου και  έκανε λόγο για διάφορα ζητήματα λειτουργίας της σχολικής μονάδας.  Τη σκυτάλη πήρε ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Φωτιάδης Χρήστος,  ο οποίος αναφέρθηκε κυρίως στις πολιτιστικές δράσεις που ανέλαβε το Γυμνάσιο την περσινή χρονιά.  Οι κηδεμόνες που ήταν παρόντες είχαν την ευκαιρία να θέσουν ερωτήσεις και να λάβουν απαντήσεις από τον Διευθυντή και μέλη του Συλλόγου διδασκόντων που ήταν παρόντα στην ενημερωτική συνάντηση.

Για να δείτε τον Κανονισμό του σχολείου, αναζητήστε τη σχετική ανάρτηση.

Από τη συντακτική ομάδα