Μπουφές γεύσεων στο σχολείο μας!

IMG_8713

Η επιχειρηματικότητα και το εμπορικό δαιμόνιο για μια ακόμη φορά έδωσαν το παρόν τους στο σχολείο μας. Ο λόγος αφορά τη διοργάνωση μπουφέ γεύσεων που έγινε στις 30 Ιανουαρίου, ημέρα μνήμης των Τριών Ιεραρχών, στο σχολείο μας.

Ο μπουφές διοργανώθηκε με πρωτοβουλία των υπεύθυνων καθηγητών και μαθητών των Πολιτιστικών Προγραμμάτων : «Οι ρίζες μας», «Αλησμόνητες Πατρίδες – Κοιτίδες Ελληνισμού»  και του μαθήματος της Ιταλικής Γλώσσας  για την οικονομική ενίσχυση της εκδρομής στην Αλεξανδρούπολη και στην Αδριανούπολη της Τουρκίας.

IMG_8714

Αντίγραφο του IMG_8750

Διπλό ήταν το όφελος αυτής της διοργάνωσης· πρώτα πρώτα δόθηκε η ευκαιρία σε μαθητές και καθηγητές να ταξιδέψουν γευστικά στην Κωνσταντινούπολη και στη Μ. Ασία και δεύτερον  οι συμμετέχοντες μαθητές έγιναν για λίγο επιχειρηματίες, πουλώντας «τα προϊόντα τους»  και συγκεντρώνοντας χρήματα  για την οικονομική ενίσχυση της εκδρομής τους.

Κώστογλου Ανθή, μαθήτρια της Β΄τάξης