ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

Πληροφορίες : Καγιογλίδου Φωτεινή
Τηλ. – ΦΑΞ : 2382024870
Ε-ΜΑΙL : mail@ 11dim-giann.pel.sch.gr

ΘΕΜΑ: «Προκήρυξη εκδρομής για τη Βουλή των Ελλήνων»

ΑΝΑΡΤΗΤΕΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Γιαννιτσά 6/3/2020
Αρ.Πρωτ:22

ΠΡΟΣ: Κάθε ενδιαφερόμενο

Για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Στ΄ τάξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών και του 9ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών στη Βουλή των Ελλήνων, ζητούμε κλειστές προσφορές από τα τουριστικά γραφεία μέχρι την Πέμπτη 12-3-2020 και ώρα 11:00 το πρωί στα γραφεία του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
8-5-2020:
Αναχώρηση στις 7π.μ. από τα Γιαννιτσά
Μεταφορά με το λεωφορείο στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος
Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο
Ελεύθερο Δείπνο
9-5-2020:
Μεταφορά με το λεωφορείο από το ξενοδοχείο στον αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης
Επίσκεψη και ξενάγηση στον Αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολη
Ελεύθερο Γεύμα
Επίσκεψη στη Βουλή 15.00
Ελεύθερο Δείπνο

10-5-2020:
Αναχώρηση από το ξενοδοχείο
Επίσκεψη στο Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού
Ελεύθερο Γεύμα
Μεταφορά με το λεωφορείο στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο
Επίσκεψη στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο και συμμετοχή στο πρόγραμμα δελφινιών
Υποχρεωτικό Δείπνο- διασκέδαση σε ταβέρνα στην περιοχή της Αρτέμιδας

11-5-2020:
Πρωινό
Αναχώρηση για Γιαννιτσά
Στάσεις σε χώρους ιστορικού και περιβαλλοντικού ενδιαφέροντος
Επιστροφή στα Γιαννιτσά

ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΑΘΗΤΩΝ: 21
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΝΟΔΩΝ ΕΚ/ΚΩΝ: 3 (1 αρχηγός και 2 συνοδοί)
ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΝΟΔΩΝ ΓΟΝΕΩΝ: 20
ΣΥΝΟΛΟ: περίπου 45 άτομα
ΔΩΜΑΤΙΑ: 3 μονόκλινα
19 δίκλινα
1 τρίκλινο
σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων με πρωινό.
ΟΡΟΙ/ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ
-Μεταφορά των μαθητών, των συνοδών και των γονέων με λεωφορείο από το χώρο του 11ου Δημ. Σχ.
-Ασφαλιστική Κάλυψη.
-Φ.Π.Α.
-ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς.
ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ
1. Τα λεωφορεία θα είναι στη διάθεση των μαθητών καθ΄ όλη τη διάρκεια της ημέρας, και στις περιηγήσεις- ξεναγήσεις.
2. Στο φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας γραφείου γενικού τουρισμού του ενδιαφερομένου.
3. Θα υπάρχει ομαδική ασφαλιστική κάλυψη για όλους τους μαθητές, τους γονείς και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.
4. Από τη συνολική αξία της εκδρομής το 20% θα παρακρατηθεί σαν εγγύηση ακριβούς εκτέλεσής της και θα αποδοθεί μετά την επιστροφή του σχολείου από την εκδρομή.
5. Το σχολείο θα επιλέξει την προσφορά που εγγυάται την ΚΑΛΥΤΕΡΗ και ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ της εκδρομής και είναι ΠΡΟΣΙΤΗ στις τιμές.
Θα ληφθεί υπόψη η εν γένει κατάσταση των λεωφορείων και το αν πληρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις.
6. Έχει γίνει ήδη κράτηση θέσεων για το Αρχαιολογικό μουσείο της Ακρόπολης, το και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή .
7. Σε κάθε προσφορά να αναφέρεται αναλυτικά τι ακριβώς περιλαμβάνεται και τι όχι.
8.Στην τελική τιμή προσφοράς να συμπεριλαμβάνεται διπλωματούχος ξεναγός για την ξενάγηση στους αρχαιολογικού ς χώρους.
9.Τα δωμάτια των εκπαιδευτικών – συνοδών είναι δωρεάν.
10.Όλα τα δωμάτια θα πρέπει να διαθέτουν πλήρη εξοπλισμό χωρίς προσθήκη μεταλλικών κλινών ράντζων αλλά με κλιματισμό/θέρμανση τουαλέτα και ντους. Επίσης καλό θα είναι να μη διαθέτουν μπαλκόνι και τα παράθυρα να έχουν κάγκελα ασφαλείας να ανοίγουν με ανάκληση.
11.Τα δωμάτια του ξενοδοχείου να είναι σε άριστη κατάσταση.
12.Επιστροφή του ποσού συμμετοχής μαθητή στην εκδρομή σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.
13.Την αποδοχή της παρούσας πρόσκλησης και ότι αυτοί οι όροι θα δεσμεύουν το τουριστικό γραφείο και υποχρεωτικά πρέπει να αναφέρονται στο ιδιωτικό συμφωνητικό.
14.Τη βεβαίωση ότι θα χορηγηθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα/κηδεμόνα χωριστά μετά το πέρας της εκδρομής.
15. Την αποδοχή από το τουριστικό πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από τη μεριά του. Το ποσό καθορίζεται ως τριπλάσιο του συμφωνηθέντος ποσού.