ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Αγαπητοί γονείς,
Χαιρόμαστε που επιτέλους τα σχολεία της Πέλλας ανοίγουν.
Περιμένουμε, λοιπόν, αύριο τους μικρούς μας μαθητές και τις μικρές μας μαθήτριες φορώντας τις μάσκες τους στις 9 το πρωί για τον αγιασμό της νέας σχολικής χρονιάς.
Η είσοδος των γονέων στο σχολείο δεν επιτρέπεται.
Μετά το πέρας του αγιασμού τα παιδιά θα παραμείνουν στο σχολείο ως τις 13.15. θα μπουν στις τάξεις όπου θα τους δοθούν οι μάσκες και θα εκπαιδευτούν στη χρήση τους. Ακόμη, θα δοθούν στα παιδιά τα παγουράκια τους.
Στη συνέχεια θα γίνει μάθημα σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα. Αύριο το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.
Το κυλικείο του σχολείου για την ώρα είναι κλειστό. Ως εκ τούτου, παρακαλώ, φροντίστε να προμηθεύσετε τα παιδιά με το κολατσιό τους, καθώς και νεράκι.
Θερμά σας παρακαλούμε να μη στέλνετε τα παιδιά στο σχολείο αν είναι άρρωστα ή έστω αν υποψιάζεστε ότι είναι άρρωστα.
Σας υπενθυμίζουμε ότι στη διεύθυνση https://schoolpress.sch.gr/11dimgian μπορείτε να βρείτε την ηλεκτρονική εφημερίδα του σχολείου μας με τον τίτλο «Ενδέκατο Βήμα», όπου δημοσιεύονται θέματα που αφορούν το σχολείο μας.

Με τιμή,
Η Δ/ντρια και το διδακτικό προσωπικό του 11ου Δημ. Σχ. Γιαννιτσών