Ολοκλήρωση Προγραμμάτων Αγωγής Σταδιοδρομίας σχ. χρ. 2018-2019

ι

Με τις σημερινές ενημερωτικές εκδηλώσεις:
των μαθητών/τριών της Γ τάξης και
των γονέων και κηδεμόνων τους ολοκληρώθηκαν τα Προγράμματα Αγωγής Σταδιοδρομίας που υλοποιήθηκαν τη φετινή σχολική χρονιά στο Σχολείο μας.

Αναφερόμαστε στα Προγράμματα με τίτλο:

»Παρέμβαση Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού –Δρόμοι μετά το Γυμνάσιο» και
»Παρέμβαση Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού –Εκπαιδευτικές επιλογές μετά το Γυμνάσιο»

που υλοποιήθηκαν με μαθητές/τριες της Γ τάξης με το συντονισμό παιδαγωγικών ομάδων που αποτελούνταν από το διευθυντή του Σχολείου κ. Μίχα Π, και τις εκπαιδευτικούς κ. Βλαχοδήμου Ε., κ. Γερογιάννη Μ. και κ. Πατσιά Ε.

Στο πλαίσιο των Προγραμμάτων δημιουργήθηκε  το παρόν ηλεκτρονικό περιοδικό ΔΡΟΜΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ με 7 τεύχη και περιέχει όλην πορεία και το υλικό.

Με την ολοκλήρωση των προγραμμάτων και την πραγματοποίηση των σημερινών ενημερώσεων θέλουμε να ευχαριστήσουμε μαθητές/τριες, γονείς και κηδεμόνες για τη συμμετοχή και την καλή συνεργασία.

Ευχόμαστε στους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ τάξης ομαλή και ταυτόχρονα δυναμική μετάβαση στην επόμενη εκπαιδευτική βαθμίδα, υγεία και θέληση να πραγματοποιήσουν όλα τα όνειρά τους.