ΜΠΟΥΤΕΡΑΚΟΥ ΒΕΝΕΤΙΑ

Ονομάζομαι Βενετία Μπουτεράκου, κατοικώ στο Γύθειο και είμαι μαθήτρια της Γ΄ τάξης Γυμνασίου. Στον ελεύθερό μου χρόνο, μ’ αρέσει να χάνομαι στον κόσμο των βιβλίων, καθώς μου κρατάνε συντροφιά οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας. Επίσης, απολαμβάνω ευχάριστα τη συντροφιά των φίλων μου, όπως και της οικογένειάς μου. Η μουσική σε συνδυασμό με τον αθλητισμό, μου χαρίζουν στιγμές ηρεμίας και γαλήνης, ενώ παράλληλα μ’ αρέσει να πειραματίζομαι στη μαγειρική. Έχω πάρει μέρος σε δύο μαθηματικούς διαγωνισμούς, καθώς μεγάλη μου λατρεία είναι τα μαθηματικά. Σκοπός μου μέσα από αυτό το πολιτιστικό πρόγραμμα είναι να έρθω πιο κοντά με τους συμμαθητές μου, να μάθω να συνεργάζομαι με διαφορετικές προσωπικότητες και διαφορετικούς χαρακτήρες, καθώς και να αποκτήσω μεγαλύτερη ευχέρεια λόγου και γραφής. Επιπλέον, η διαδικασία της αναζήτησης και της έρευνας θα αποτελέσει ένα πολύτιμο μελλοντικό εργαλείο. Μέσα από αυτή τη μέθοδο θα εμπλουτίσω ακόμη περισσότερο τις γνώσεις μου και θα αποκτήσω καινούργιες εμπειρίες. Πιστεύω ότι θα είναι μία πολύ δημιουργική και επιμορφωτική ασχολία!