ΠΛΕΞΙΜΟ:ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΩ!

Κατά την διάρκεια των συναντήσεων της δημοσιογραφικής ομάδας του σχολειού μας η καθηγήτρια των αγγλικών ξεκίνησε ένα πρόγραμμα στο οποίο θα μας μάθαινε να πλέκουμε. Ενθουσιάστηκα και σκέφτηκα να δοκιμάσω .Ωστόσο όταν ξεκινήσαμε και υποτίθεται είχαμε καταλάβει τι έπρεπε να κάνουμε εγώ ήμουν η μόνη που δεν μπορούσα να τα καταφέρω .Ζήτησα από την καθηγήτρια μου να μου εξηγήσει ξανά τι ακριβώς έπρεπε να κάνουμε .Αλλά συνεχίστηκε η ίδια ιστορία πολλές φορές και εκνευρίστηκα με τον εαυτό μου. Σκέφτηκα ότι δεν υπήρχε κάτι δύσκολο και αποφάσισα να συγκεντρωθώ και να ξαναπροσπαθήσω αλλά δεν τα κατάφερα ούτε και τότε. Δεν ξαναπροσπάθησα γιατί ήξερα ότι δεν υπήρχε περίπτωση ούτε μια στο εκατομμύριο να τα καταφέρω και τα παράτησα. Στενοχωρήθηκα που δεν τα κατάφερα διότι θα μου άρεσε πολύ να πλέκω. Όμως όπως αποδείχτηκε το πλέξιμο δεν είναι η ειδικότητα μου!