«Με λένε Σάντρα»

Δρακοπούλου Ελπίδα Β1

» Με λένε Σάντρα»

Πριν από αρκετές μέρες παρακολουθήσαμε την παράσταση «Με λένε Σάντρα» στο θέατρο Κάρολος Κοyν. Το έργο αφορά μια κοπέλα γύρω στα 16, η οποία δεν είναι πολύ δημοφιλής στο σχολείο και προσπαθεί να γίνει δημοφιλής μέσω του διαδικτύου και των μέσων κοινωνικής δικτύωσης. Όμως,  θα ανακαλύψει ότι τελικά το διαδίκτυο κρύβει πάρα πολλούς κινδύνους. Προσωπικά, το έργο μου άρεσε. Οι ηθοποιοί, παρά το νεαρό της ηλικίας τους, κατάφεραν να φανούν αντάξιοι των ρόλων τους και πέρα από το να υποδυθούν τους ρόλους τους, κατάφεραν να διαχειριστούν πολύ καλά ένα σοβαρό φαονόμενο που αυξάνεται στη σημερινή εποχή, τον εκφοβισμό. Θεωρώ, λοιπόν, ότι η συγκεκριμένη παράσταση κατάφερε να μας διασκεδάσει και να μας περάσει ένα μήνυμα πολύ σημαντικό για τον εκφοβισμό, αλλά, εκτός από αυτό μας ενθάρρυνε να πιστεύουμε στον εαυτό μας. Τέλος, ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τους ηθοποιούς για τη συνέντευξη που μας παραχώρησαν. Ελπίζουμε να ξαναδούμε παραστάσεις τόσο καλοφτιαγμένες σαν και αυτή! Συγχαρητήρια και πάλι στους ηθοποιούς αλλά και σε όσους δούλεψαν για αυτή την παράσταση!