Βουτιά στα βαθιά

ΑΠΟ: ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΦΩΝΗ - Δεκ• 31•16

Σταματάμε τις βουτιές στα καταγάλανα νερά της θάλασσας και παίρνουμε βαθιά ανάσα, για να βουτήξουμε στα βαθιά του νέου σχολικού έτους . Συναντιόμαστε για μια ακόμη φορά στις σελίδες του Μέσα από τα μάτια μας. Στο νέο μας τεύχος , το τέταρτο της εφημερίδας μας , θα μιλήσουμε για την καθημερινότητα της νέας  σχολικής χρονιάς και θα συναντήσουμε άρθρα για τα αθλήματα μας με αφορμή την ήμερα του σχολικού αθλητισμού . Στα πλαίσια αυτής της μέρας πραγματοποιήθηκαν αθλήματα ενδοσχολικά και επισκεφθήκαμε το αθλητικό κέντρο της Πάρνηθας . Ο αθλητισμός έχει σωματική,ψυχική και πνευματική σημασία και αθλήματα ,όπως το ποδόσφαιρο, επιδρούν σημαντικά στη ζωή των νέων.  Ο αθλητισμός πρέπει να είναι ένα οικείο και αγαπητό θέμα σε όλους, γι αυτό είμαστε εμείς εδώ να σας το υπενθυμίζουμε με κάθε αφορμή .

Γεωργία Μαραγκού Γ2