2 Σχόλια

1. Καλησπέρα σας.
    Ονομάζομαι Ζωή Τακαβάκογλου και είμαι φιλόλογος στο 1ο Γυμνάσιο Κορδελιού στη Θεσσαλονίκη.
    Ο λόγος που επικοινωνώ μαζί σας αφορά τη σχολική εφημερίδα. Πρώτα από όλα συγχαρητήρια για τις αξιόλογες δράσεις σας. Θέλω να σας ενημερώσω ότι και το δικό μας σχολείο εκδίδει ψηφιακή εφημερίδα που ονομάζεται e-ματιά του 1ου. Η προσπάθειά μας ξεκίνησε από πέρυσι και συνεχίζουμε με διάθεση και φέτος.
    Θα θέλαμε να σας προτείνουμε μια συνεργασία στο πλαίσιο της εξωστρέφειας των σχολείων. Θα μπορούσαν οι μαθητές μας να ανταλλάξουν κάποια άρθρα που θα αφορούν πληροφορίες για την περιοχή τους, ευχές για τη νέα χρονιά, κάποιο άρθρο για ένα κοινωνικό θέμα ή οτιδήποτε άλλο που θα μπορούσαμε να σκεφτούμε με βάση τα ενδιαφέροντά τους και να το δημοσιεύσουμε στις εφημερίδες μας.

Σκεφτείτε την πρόταση και αν επιθυμείτε αυτή τη συνεργασία, μπορούμε να τα πούμε πιο αναλυτικά.

Καλή συνέχεια.

Ζωή Τακαβάκογλου