Συμμετοχή του σχολείου μας στην τελετή αφής της φλόγας. 29/09/2013

DΠραγματοποιήθηκε η τελετή αφής της φλόγας για τους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες (Σότσι 2014), στο Λάτσειο Μέγαρο στον Πύργο, την Κυριακή στις  29/09/2013. Το παρόν έδωσε ο πρόεδρος της ΔΟΕ, ο δήμαρχος του Πύργου και τοπικοί παράγοντες.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν τρεις μαθήτριες. Πρόκειται για τις:

Νικολοπούλου Θεοδώρα μαθήτρια της Α΄Λυκείου (Α3). Επιλέχθηκε ως λαμπαδηδρόμος. Είναι αθλήτρια του Απόλλωνα Πύργου και πρώτη για φέτος στα 200 μέτρα στο Νομό.

Παναγιωτοπούλου Νίκη μαθήτρια της Α΄Λυκείου (Α3). Επιλέχθηκε ως Ιέρεια. Είναι αθλήτρια στον Απόλλωνα Πύργου στο τριπλούν.

Ασημακοπούλου Αφροδίτη μαθήτρια της Β’ Λυκείου (Β1). Επιλέχθηκε ως Ιέρεια. Είναι αθλήτρια στον Απόλλωνα Πύργου στα 110 μέτρα εμπόδια. Αφού ανέγνωσε σχετικό κείμενο, στεφάνωσε μαζί με τη Νίκη τον λαμπαδηδρόμο που έφερε τη φλόγα.

AFR