Ποδοσφαιρικός αγώνας του 3ο ΓΕΛ Κομοτηνής- 3ο ΓΕΛ Αλεξανδρούπολης

ΑΠΟ: kontik - Απρ• 02•19

Την Πέμπτη 14 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ανάμεσα στο  σχολείο μας (το 3ο Γενικό Κομοτηνής) με το 3ο Γενικό Αλεξανδρούπολης στο γήπεδο της Κομοτηνής ΔΑΚ (δημοτικό στάδιο Κομοτηνής). Κατά την διάρκεια του αγώνα και οι δύο ομάδες παίξανε εξίσου καλά και  διεκδικώντας την νίκη. Το σχολείο μας εκείνη την ημέρα είχε  προγραμματισμένη εκδρομή για να μπορέσουμε να πάμε στο γήπεδο να παρακολουθήσουμε τον αγώνα με την αντίπαλη ομάδα. Έτσι στις κερκίδες του σταδίου συγκεντρώθηκαν αρκετοί φίλαθλο-μαθητές που υποστήριξαν  θερμά την ομάδα μας με ωραία συνθήματα και με συνοδεία τύμπανου. Δυστυχώς οι φίλαθλοι-συμμαθητές μας από ένα σημείο του αγώνα και μετά παρασύρθηκαν από τον ενθουσιασμό τους και ανέπτυξαν αντιαθλητικές συμπεριφορές (π.χ. υβριστικά συνθήματα, καπνογόνα, σκουπίδια στον χώρο του  γηπέδου αλλά και των κερκίδων με αποτέλεσμα να δυσκολέψουν την συνοχή του παιχνιδιού). Παρόλα αυτά η ομάδα μας παίζοντας «καθαρά» και  προσπαθώντας για το καλύτερο δυνατό κατάφερε να προηγηθεί με τελικό σκορ 3-0, (και εδώ πρέπει να σημειωθεί ότι ένα από αυτά τα γκολ ο διαιτητής το θεώρησε οφσάιντ, πράγμα που το θεωρήσαμε άδικο….). Στο τέλος του αγώνα παίκτες και φίλαθλοι έγιναν μια μεγάλη ομάδα πανηγυρίζοντας την  νίκη τους.

Φωτογραφικό υλικό: https://sportsaddict.gr/   (01/4/2019)