Τέλος σχολικής χρονιάς-Πανελλήνιες

ΑΠΟ: kontik - Μάι• 20•19

Άλλη μια χρονιά έφτασε στο τέλος της. Για εμάς πλέον η δευτέρα λυκείου αποτελεί παρελθόν. Μια χρονιά με τα καλά της, με χαρούμενες στιγμές, με αρκετές πιέσεις και ώρες δυσκολίας. Σειρά έχει η τρίτη λυκείου και οι πανελλήνιες. Η προετοιμασία όμως, έχει ξεκινήσει από τώρα με θερμό ρυθμό για όσους θέλουν να πετύχουν κάποιον στόχο στην ζωή τους. Μετά τις ενδοσχολικές εξετάσεις μας θα έχουμε μια περίοδο ξεκούρασης για να ηρεμήσει το μυαλό και από τα τέλη καλοκαιριού ξεκινάει  η προετοιμασία για τα μαθήματα της τρίτης και για τις πανελλαδικές εξετάσεις.

Θέλω, λοιπόν, να πω ένα μεγάλο κουράγιο για τη δύσκολη χρονιά που έρχεται και να ευχηθώ σε όλα τα παιδιά καλή επιτυχία σε ό,τι θέλουν να πετύχουν. Και ας μην ξεχνάμε ότι όλα πρέπει να γίνονται με μέτρο, δηλαδή και διάβασμα αλλά και να φροντίζετε να ξεκουράζεστε και να ψυχαγωγείστε σωστά για να «ξεμπλοκάρει» το μυαλό σας και να αποδώσετε καλύτερα.

Καλή επιτυχία και πάλι!

Κ.Κ.

Φωτογραφικό υλικό: https://scontent.fbud2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/52938315_394627874634152_5046226036065304576_n.png