STOP BULLIYNG

STOP BULLIYNG

Υπάρχουν  διάφορα  προβλήματα  όπως  το bulliyng . Το bulliyng το συναντάς

στα σχολεία  της περισσότερες  φορές , αλλά δεν είναι καθόλου ωραίο  γιατί  έχουν

δημιουργηθεί πολλά προβλήματα στις μέρες μας . Τα προβλήματα είναι :

Πως τα παιδιά δεν μιλάνε  στου γονείς  και τα βάζουν μέσα τους και αρρωσταίνουν ψυχολογικά !

Κάποια  άλλα παιδιά  οδηγούνται στην  αυτοκτονία και λένε ότι (δήθεν) ότι γλίστρησαν!

Μερικοί  φτάνουν σε σημείο απόγνωσης  έτσι ώστε να απειλήσουν του συμμαθητές τους  με όπλο!

Και άλλα φοβούνται να πάνε στο σχολείο!

Επίσης  υπάρχει το ψυχολογικό bulliyng που είναι η κοροϊδία όπως: είσαι χοντρός , κοντός , βρομιάρης , άσχημος και χαζός.

Και το σωματικό bulliyng που είναι: οι κλοτσιές , μπουνιές , σπρωξιές και κλέβοντας τους  πράγματα με βία. Το bulliyng  μπορούμε να το συναντήσουμε  ακόμα και στο διαδίκτυο. Το bulliyng πρέπει να σταματήσει  για  να μεγαλώνουν τα παιδιά με αγάπη και σεβασμό  για τον συνάνθρωπο τους και οι γονείς πρέπει να μιλάνε στα παιδιά τους  για το bulliyng αλλά και οι δάσκαλοι στο σχολείο.

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ BULLIYNG

Συντάκτρια: Εύη Πέτρου