Διαγωνισμός Αφίσας

Με το τεύχος Φεβρουαρίου-Μαρτίου συμμετέχουμε στον Πανελλαδικό Μαθητικό Διαγωνισμό με τίτλο «Σεβασμός στο ΟΛΛΑ Δικαίωμα» για το σχολικό έτος 2019-2020. Ο διαγωνισμός αφορά στην έκδοση φύλλου σχολικής εφημερίδας ή περιοδικού αφιερωμένου στη Δημοκρατία, την κοινωνική ισότητα και την κοινωνική δικαιοσύνη και διοργανώνεται από το σωματείο ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ.

Αποφασίσαμε, λοιπόν, να προκηρύξουμε ένα διαγωνισμό αφίσας με θέμα τα «Ανθρώπινα Δικαιώματα». Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα παιδιά του σχολείου με 1-3 έργα, διαστάσεων Α3: 47×29,7. Όλα τα έργα θα δημοσιευτούν στο περιοδικό, ενώ εκείνο που θα κριθεί από τη συντακτική ομάδα ως το καλύτερο θα γίνει το εξώφυλλο του επόμενου τεύχους. Περιμένουμε με ανυπομονησία τις συμμετοχές σας!

Κάντε το πρώτο σχόλιο

Υποβολή απάντησης