Η κοπή της πίτας

ΑΠΟ: ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΠΙΖΑΝΙΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ - Ιαν• 18•14

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος καθηγητές και μαθητές του Γυμνασίου Μπιζανίου κόψαμε την πίτα για να υποδεχτούμε με όρεξη και ενθουσιασμό τον καινούριο χρόνο.

Την πρωτοχρονιάτικη πίτα των μαθητών την προσέφερε ο σύλλογος γονέων και  κηδεμόνων .

Η πρωτοχρονιάτικη πίτα

Ο διευθυντής του σχολείου την κόβει και οι παρευρισκόμενοι  αγωνιούν για το φλουρί. Τυχερός στάθηκε ο   μαθητής  της Γ” τάξης, Σωτήρης Δήμου, που βρήκε το φλουρί .

Η πίτα των καθηγητών, η οποία κατά γενική ομολογία ήταν πεντανόστιμη, ετοιμάστηκε από την κ. Μάρθα Τζόκα.

Το φλουρί της πίτας έπεσε στην Κ. Ειρήνη Φράγκου και όλοι της ευχηθήκαμε:  «Καλή τύχη».

Η χαλαρή διάθεση και οι γαστρονομικές γεύσεις που γευτήκαμε μας έδωσε την ευκαιρία να αισθανθούμε πως η νέα χρονιά ξεκινά με καλούς οιωνούς.