Συνέντευξη από τον Τρυγαίο (από την Αντιγόνη Σταμέλου και τη Βάσια Χαμπίμπη)

1.Πως σε λένε; -Με λένε Παντελή Μαρτίνο. 2.Ποτε και πως αποφασίσατε να γίνετε ηθοποιός; -Αποφάσισα να γίνω ηθοποιός ,γιατί πιστεύω ότι μου ταιριάζει και μου αρέσει. Μου αρέσει η ενέργεια και η αδρεναλίνη που χρειάζεται στη σκηνή. 3.Ειχατε παίξει ως παιδί ;Πότε αρχίσατε να παίζετε; -Είχα παίξει ως παιδί μια φορά στο νηπιαγωγείο. 4.Τι σπουδές κάνατε; -Έχω σπουδάσει ηχοληψία και βοηθός σκηνοθέτη. 5.Που σπουδάσατε; -Σπούδασα στη σχολή Βεάκη στην Αθήνα, αλλά δεν τελείωσα τις σπουδές μου ,γιατί προέκυψε δουλεία. 6.Ηταν εύκολο να βρείτε δουλεία κατευθείαν; -Έχω κάνει πολλές δουλειές στο παρελθόν, έχω δουλέψει σε βενζινάδικο και έπαιζα βόλεϊ. 7.Πως νιώθετε όταν οι άνθρωποι σας χειροκροτούν; -Είναι ότι καλύτερο για να παίρνεις δύνα

μη. 8.Τι γίνεται όταν ηθοποιός αρρωστήσει; Τον αντικαθιστά κάποιος άλλος; -Δεν υπάρχει αντικατάσταση. Πρέπει κάτω από δύσκολες συνθήκες να ανέβεις στην σκηνή και να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό. 9.Ποιο είναι το πιο αγαπημένο σας έργο που έχετε παίξει; -Ήταν το χειμωνιάτικο παραμύθι του [ΓΟΥΙΛΙΑΜ ΣAIΞΠΙΡ] το χειμωνιάτικο παραμύθι. 10.Ποιο ρόλο παίξατε; -Έπαιξα έναν βασιλιά που ήταν ζηλιάρης και συγκεκριμένα τον Βασιλιά Λεόντειο. 11.Ειναι δύσκολο κάθε φορά σε σκηνές άλλων θεάτρων; -Όχι, αν το αγαπάς. Υπάρχει φορτηγάκι που μεταφέρει κάθε φορά τα σκηνικά και τους ηθοποιούς. 12.Μπορειτε να μας πείτε τους υπόλοιπους ηθοποιούς το έργου; -Ναι είναι Φωκιών Ζαρικος, ο Τάσος Ψαραδελης, Κων/νος Τσιακος, ηΑρχοντουλα Ζαχαριαδακη, η Μαρία Ρηγα.