Tο Χωριό του Αϊ-Βασίλη του Δήμου Αστυπάλαιας

Για 3η χρονιά ο Δήμος Αστυπάλαιας,  με την υποστήριξη του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Αστυπάλαιας καθώς και με τη βοήθεια πολλών εθελοντών, διοργανώνει στην Κεντρική Πλατεία του νησιού το «Χωριό του Αϊ- Βασίλη».

xorio1Ένα χριστουγεννιάτικο χωριό με γιορτινή ατμόσφαιρα, μαγευτικές μελωδίες, ποικιλία δραστηριοτήτων και φυσικά τον αγαπημένο όλων μας … τον Αϊ Βασίλη !!!

Το «Χωριό του Αϊ Βασίλη» στις 19 & 20 Δεκεμβρίου και 26 & 27 Δεκεμβρίου, με ώρα λειτουργίας του 18:00 – 21:00, θα μας κρατάει συντροφιά, δίνοντάς μας την ευκαιρία για μια όμορφη χριστουγεννιάτικη βόλτα στα στολισμένα κιόσκια με άφθονα κεράσματα. Θα έχουμε τη δυνατότητα να αγοράσουμε χειροποίητες δημιουργίες των γονέων και των παιδιών, στολίδια, μικρά δώρα κ.ά.
Οι δραστηριότητες στο «Χωριό» δεν σταματούν εδώ …
Θα υπάρχουν :
• Παραμυθοχώρα
• Τρελλοφατσούλες
• Εργοστάσιο σοκολάτας
• Πηλός
• Εργοστάσιο παιχνιδιών
• Γράμμα στον Αι Βασίλη
• Αγιο -Βασίλαινα
• Το σπιτάκι του Αϊ Βασίλη.
• Χριστουγεννιάτικο Δέντρο

Οι δραστηριότητες θα ποικίλλουν από μέρα σε μέρα.

Για περισσότερες πληροφορίες θα υπάρχει ανάρτηση στον πίνακα ανακοινώσεων του «Χωριού».γκι