Χαιρετισμός

Αγαπητοί συνάδελφοι και αγαπητοί μας μαθητές,

Σας καλοσωρίζω στην πρώτη σας διαδικτυακή ξενάγηση στις σελίδες του περιοδικού e-εκπομπή της Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης του ΥΠ.Ε.Π.Θ.

Πιστεύω πως το περιοδικό αυτό θα μας φέρει πιο κοντά, παρότι η Εκπαιδευτική Τηλεόραση εδώ και πολλά χρόνια ασχολείται συστηματικά με την παραγωγή εκπαιδευτικών ταινιών ως εναλλακτική μαθησιακή πρόταση και άρα επιδιώκει σταθερά τη “συνάντηση” μαζί σας. Έχω την πεποίθηση ωστόσο ότι αυτή η “εκπομπή” θα μας δώσει τη δυνατότητα για πιο εύκολη, γρήγορη και απρόσκοπτη επαφή.

Επιθυμούμε άμεση επικοινωνία μαζί σας, θέλουμε να νοιώθουμε τον παλμό της εκπαιδευτικής κοινότητας. Οι προτάσεις σας, οι φρέσκιες ιδέες σας, οι επισημάνσεις σας για τις εκπαιδευτικές μας ταινίες είναι το ζητούμενο για μας.

Έχουμε τη διάθεση και την απαιτούμενη τεχνογνωσία για να ανταποκριθούμε στις διαρκώς αυξανόμενες ανάγκες της σύγχρονης εκπαίδευσης.

Θερμές ευχές,

Ευθυμία Ε.Μαυρομιχάλη