Η περίπτωση της Άννας και η μητέρα της

ΑΠΟ: ΜΠΙΛΑΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - Ιαν• 31•16

η  άννα στέλεχος επιχείρησης
Η Άννα , 16 χρονών, μαθήτρια Α Λυκείου, αποφάσισε να συνεχίσει την κολύμβηση που έκανε, παρόλο  που γνώριζε ότι ο χρόνος που αφιέρωνε στην προετοιμασία των μαθημάτων του σχολείου δεν επαρκούσε.
Η μητέρα της αποφάσισε να μην πληρώνει πλέον τη σχολή κολύμβησης, καθώς θεωρεί ότι πρέπει να υποστεί τις συνέπειες των επιλογών της.
Πως σχολιάζετε εσείς την απόφαση της μητέρας της Άννας
Ο Κώστας παραπονιέται συνεχώς στους γονείς του, για το πόσο άδικος είναι μαζί του ο καθηγητής των μαθηματικών.
Ποια νομίζετε ότι είναι η ενδεδειγμένη αντίδραση για τους γονείς;
ΓΟΝΕΙΣ, ΕΦΗΒΟΙ  «Γονείς, έφηβοι, επικοινωνία και σταδιοδρομία»
Ένας σύντομος και εύχρηστος Οδηγός επικοινωνίας των νέων με την οικογένεια τους, προκειμένου να ενισχυθούν στις αποφάσεις και στη σταδιοδρομία τους.
Μπορείτε να το ξεφυλλίσετε  στο χώρο του Επαγγελματικού Προσανατολισμού του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ
ΤΕΣΤ: ΠΟΙΟΣ ΤΥΠΟΣ ΓΟΝΕΑ ΕΙΣΑΙ;
Μπιλανάκη,Ελ.  εκπαιδευτικός ΠΕΟ2, ψυχολόγος, MSc Παιδαγωγικής Ψυχολογίας, ειδίκευση συμβουλευτική σταδιοδρομίας