Πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας-δίκτυα: «Παραδοσιακά επαγγέλματα» 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

ΑΠΟ: ΜΠΙΛΑΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - Ιουν• 10•16
Πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας-δίκτυα: «Παραδοσιακά επαγγέλματα»  7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Το πρόγραμμα αγωγής σταδιοδρομίας δημιουργήθηκε από τους μαθητές του 7ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
με τη βοήθεια των καθηγητών τους κ. Παπαμάρκου και κ. Σκαφίδα
και παρουσιάστηκε σε εκδήλωση στην οποία συμμετείχαν με παρουσιάσεις τους και μαθητές από άλλα σχολεία του δικτύου
που διοργανώθηκε με την επίβλεψη της κ. Μπιλανάκη, υπ. ΚΕΣΥΠ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.
Στην εκδήλωση είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν πληροφορίες και να επικοινωνήσουν οι μαθητές μεταξύ τους καθώς και όσα μέλη της σχολικής κοινότητας παρακολούθησαν.
Εδώ μπορείτε να δείτε την παρουσίαση, η οποία συνοδεύτηκε και από αποσπάσματα παλαιών ελληνικών ταινιών καθώς και με αναφορά στα σύγχρονα επαγγέλματα.
Παραδοσιακά επαγγέλματα που χάθηκαν ή άλλαξαν στο χρόνο
ΣΧΕΤΙΚΑ
ΥΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Κ.ΜΠΙΛΑΝΑΚΗ (ΚΕΣΥΠ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

ΑΚΟΜΗ