Σεμινάριο ΚΕΣΥΠ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 2016 «Στηρίζω, ενθαρρύνω, εμπνέω»

ΑΠΟ: ΜΠΙΛΑΝΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - Ιουν• 17•16

Περιλαμβάνονται εισηγήσεις- παρουσιάσεις της κ. Μπιλανάκη
1. «Κατανοώντας τη μετάβαση»
2. «ΜΜΕ, διαδίκτυο, ΣΕΠ»
3. «Τεχνικές επικοινωνίας και ενθάρρυνσης στο σχολείο».

H εισήγηση με τίτλο: «Κατανοώντας τη μετάβαση» αναφέρεται στη μετάβαση από το ένα στάδιο σπουδών και σταδιοδρομίας στο άλλο.

Η παρούσα εισήγηση διεξήχθη κατά το πρώτο μέρος του επιμορφωτικού Σεμιναρίου με τίτλο:»Στηρίζω» για εκπαιδευτικούς που διοργανώθηκε και υλοποιήθηκε στο ΚΕΣΥΠ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ από την κ. Μπιλανάκη, υπεύθυνη ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ στις 20/1/2016′.

Κατανοώντας τη μετάβαση

Υλικό Σεμιναρίου
Ε yliko

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ Κ.ΔΡΙΓΓΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

P1010700P1010711P1010712P1010714

ΜΕΤΑΒΑΣΗΤΕΧΝΙΚΕΣ1ΜΜΕ1

Επίσης περιλαμβάνονται οι εισηγήσεις- παρουσιάσεις της κ. Μ.Καραισαρλή (υπ. ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ ΡΟΔΟΥ) με θέμα: «Δεξιότητες και τεχνικές αποτελεσματικής επικοινωνίας και συμβουλευτικής»
καθώς επίσης και οι εισηγήσεις – παρουσιάσεις των κ. Κορνηλάκη Ερρικα, κ. Αντωνίου (υπ. ΣΕΠ ΚΕΣΥΠ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ) με θέμα: «Από την εφηβεία στην ενήλικη ζωή».

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ:  ΕΛΙΝΥΑΕ

ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΕΛ.ΙΝ.Υ.Α.Ε. ΤΕΥΧΟΣ 65 2016

exofylo_65.1461140416265

Υγιεινή και ασφάλεια της εργασίας